"Amikor a homár páncélt vált, először levedli a régit, és amíg nem nő ki az új, teljesen védtelen."
Dolto
A születés és az első életévek mellett fejlődésbiológiai szempontból a serdülőkor a legfontosabb az ember életében. Ekkor zárul le mindaz, aminek tizenöt évre volt szüksége a kibontakozáshoz. A kamaszévek nagy fordulópontot jelentenek, sok ember számára talán élete legnagyobb kihívását. De a felnőttek, az anyák és az apák számára is sok nehézséggel jár ez az életszakasz.
A gyerekek kamaszodása arra is esélyt ad, hogy még egyszer átgondolhassuk, annak idején mennyi kudarccal és sikerrel léptünk ki mi magunk a nagybetűs életbe. Érdemes felvállalni ezt a szembesülést és viselni a kritikus tekintetet, amellyel kamaszaink szemlélnek minket. Segítségükkel újra örülni tudunk a felcseperedésüknek, elismerőbben és nagyvonalúbban tekintünk a világukra, mogorva viselkedésük mögött meglátjuk a sérülékenységüket és érzékenységüket, hogy kedélyváltozásaik ellenére se veszítjük szem elől a kreativitásukat, és hogy minden szükségszerű – és éppen ezért fájdalmas – elszakadás ellenére értékeljük lojalitásukat, szeretetreméltóságukat és barátságosságukat.
Hogyan támogatjuk a szülőket?
A szülői csoportok segítséget nyújtanak a szülő – gyermek kapcsolatokban. Elősegítik egymás megértését és megérzését. Válaszokat adnak a mindennapi szülői kérdésekre és kérdésekben. Összességükben közös szülői tanulás, jó gyakorlatok, tapasztalatok megosztása és interaktív eszmecsere szülők között egy tapasztalt tréner vezetésével.
Miért tartjuk fontosnak a szülői csoportokat?
- Mert a szülők kulcsszereplők a gyermekük fejlődésében
- Több nézőpont, több megoldási lehetőség
Mi történik a szülői csoportokban?
Egy – egy témakört, egy – egy meghatározó, mégis spontán „jelenséget” és egy – egy aktualitást teszünk a fókuszba.
- Példák a témakörökre: családi életciklusok, családi szerepek, családi minták, családi kommunikáció. (Mit tanul, másol, vesz át tőlünk a gyerek és ezen miért csodálkozunk? Mit nem tanul, nem másol, nem vesz át tőlünk a gyerek és ezen miért csodálkozunk?)
- Példák meghatározó és spontán, természetes jelenségekre: kamaszkor, kortárs kapcsolatok, digitális jelenlét, kortárs kapcsolatok alakulása, szexualitás
- Példák tervezett, tervezhető aktualitásokra: Továbbtanulás, pályaválasztás… részleges kirepülés a családból (pl. kollégium)
A módszer:
2 órás online workshopon dolgozunk, hogy időt spóroljunk az utazáson.
A tréner:
A részvétel díja:
4.000 Ft / fő/ workshop
Következő workshop időpontja:
2022. 10.05., szerda, 18.00-20.00
Következő workshop témája:
Családi szerepek, minták, kommunikáció
Helyszín:
ZOOM
Ha szeretnéd jobban megérteni a Z generációsodat, javítanál a kapcsolatotokon, várunk téged is a szülői csoportjainkban, ahol praktikus tanácsokat, kézzelfogható megoldásokat kapsz, sőt rögtön ki is próbálhatod őket.